Гарантування
вкладів

Інформація для вкладників про систему гарантування вкладів фізичних осіб

*Інформація яка викладена на сайті не державною мовою має неофіційний переклад

Інформація для вкладників про систему гарантування вкладів фізичних осіб

Рішення про створення системи гарантування вкладів фізичних осіб було реалізовано Указом Президента України від 10 вересня 1998 року № 996/98 «Про заходи щодо захисту прав фізичних осіб – вкладників комерційних банків», яким було затверджено Положення про порядок створення Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, формування та використання його коштів. Верховна Рада України 20 вересня 2001 року прийняла Закон України «Про Фонд гарантування вкладiв фiзичних осiб», який набув чинностi 24 жовтня 2001 року. З 21.09.2012 набрав чинності Закон України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб». Фонд є державною, спеціалізованою установою, яка виконує функції державного управління у сфері гарантування вкладів фізичних осіб. Основною метою діяльності Фонду в Україні є захист прав та інтересів фізичних осіб – вкладників банків. Фонд гарантує громадянам їхні вклади, розміщені у банках – учасниках Фонду в національній та іноземній валюті, включаючи відсотки, в розмірі вкладів, але не більше 200 000 гривень по вкладах у кожному банку, на день настання недоступності вкладів.

Детальнішу інформацію про систему гарантування вкладів фізичних осіб в Україні можна отримати у Довідковой документації, або звернувшись до Фонду за адресою:
04053, м. Київ, вул. Січових Стрільців, 17,
тел. 0-800-308-108  (дзвінки по Україні безкоштовні зі стаціонарних телефонів),
електронна адреса: fgvfo@fg.gov.ua

адреса Інтернет-сторінки: http://www.fg.gov.ua

Фондом в рамках проведення роз’яснювальної роботи серед громадськості, був виготовлений короткометражний відеоролик «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», метою якого є поширення серед громадськості (вкладників та потенційних вкладників) інформації про гарантії заощаджень в банках-учасниках Фонду гарантування. Зміст даного відеоролику покликаний підвищити рівень фінансової грамотності та обізнаності вкладників на ринку фінансових послуг..  
Посилання на відеофільм в мережі Інтернет:
https://www.youtube.com/watch?v=mkpfxXBg3T8

Свідоцтво учасника Фонду

*

Реквізити Фонду

*

Закон України про систему гарантування вкладів фізичних осіб

*

Довідка про систему гарантування вкладів фізичних осіб

*

Розмір гарантованої суми відшкодування за вкладами, включаючи відсотки

*